Naše zvířata, nejen na výstavě, krmíme krmivy VERSELE-LAGA. K dostání ve všech dobrých obchodech, nebo na adrese: CZanidis, s.r.o. Košíkov 76, 595 01 Velká Bíteš

anidis.jpg

Další informace o dění v organizaci naleznete zde: facebook/zocshbohdalov

facebook.jpg

Deutsche informationen

deutschland1.gif

Mediálním partnerem je:

croregion.jpg

Náš tradiční dodavatel čestných cen a pohárů

sporthobby-half-banner.jpg

Spolupořadatelem akce je Městys Bohdalov

logobohdalov.jpg

Spolupořadatelem akcí pro děti je Základní škola a mateřská škola Bohdalov

ZSBohdalov.jpg

Kdo je přihlášen

Právě připojeni - hostů: 1249 

Výstavní podmínky pro hospodářská zvířata Bohdalov 2011

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

 

Výstavní podmínky pro vystavování hospodářských zvířat:

1. Výstavu lze obeslat čistokrevnými plemeny ovcí a koz. Ostatní druhy zvířat lze vystavit po předchozí dohodě.

2. Klece pro ovce a kozy budou o velikosti 2 x 2 metrů s výškou 1 metr, na základě požadavku chovatele je možnost zvýšit výšku klecí na 1,5 m. Polovina plochy kotce bude zastřešena. Velikosti kotců je třeba přizpůsobit počet vystavených zvířat v jednom kotci.

3. Posouzení ovcí a koz proběhne v pátek po 17.00 předsedou Svazu chovatelů ovcí a koz Ing. Marešem a ředitelem ČMSCH, a.s. Ing. Růžičkou.

4. Vyhlášené budou nejlepší dvě kolekce ovcí, nejlepší dvě kolekce koz a nejlepší plemeník (beran nebo kozel). Výše hodnocené bývají dospělejší zvířata a v rámci kolekcí potom skupina zvířat obojího pohlaví.

5. Zvířata je nejvhodnější přivést v pátek 30.9. od 14.00 do 17.00. Po předchozí domluvě je možné je přivézt i dříve, např. v době přejímky drobných zvířat. Ta bude probíhat ve čtvrtek 29. 9. od 15 do 22 hodin, případně v pátek 30.9. do 7.30 ráno. V pátek od 8.00 do 14.00 hodin bude probíhat posuzování drobného zvířectva a umístění ovcí a koz v tomto období by bylo problematické.

6. Klecné není požadováno. U prodejných zvířat musí být stanovena pevná cena. Prodaná zvířata budou ihned vydávána.

7. Veterinární dozor zajistí OVS Žďár nad Sázavou.

Ovce - (starší 6 měsíců) musí být doprovázeny potvrzením, ve kterém bude uvedeno, že:

a) byly v den přemístění na svod klinicky vyšetřeny a nejeví příznaky onemocnění

b) ovce pochází z hospodářství úředně prostého brucelózy ovcí a koz (B. melitensis)

V tomto případě se nepožadují zdravotní zkoušky, do potvrzení se uvede datum provedení zdravotní zkoušky, která byla provedena v souladu s "Metodikou kontroly z zdraví a nařízené vakcinace". V případě, že zvířata nepochází z výše uvedeného hospodářství, musí být v průběhu 30 dnů před přemístěním provedeno sérologické vyšetření (u zvířat od 6 měsíců stáří) na brucelózu ovcí a koz s negativním výsledkem,

c) ovce pochází z hospodářství prostých Maedi-visny, musí být uvedeno datum zdravotní zkoušky, provedené v souladu s Metodikou

Kozy - (starší 6 měsíců) musí být doprovázeny potvrzením, ve kterém bude uvedeno, že:

a) byly v den přemístění na svod klinicky vyšetřeny a nejeví příznaky onemocnění

b) kozy pochází z hospodářství úředně prostého brucelózy ovcí a koz (B. melitensis)

Do potvrzeni se uvede datum provedení zdravotní zkoušky, která byla provedena v souladu s Metodikou. V případě, že zvířata nepochází z výše uvedeného hospodářství, musí být v průběhu 30 dnů před přemístěním provedeno sérologické vyšetření (u zvířat od 6 měsíců stáří) na brucelózu ovcí a koz s negativním výsledkem,

c) kozy pochází z hospodářství prostého artritidy a encefalitidy koz. Do potvrzení se uvede datum sérologického vyšetření, které nesmí být starší než 1 rok.

d) kozy byly v posledním měsíci vyšetřeny na tuberkulózu s negativním výsledkem jednoduchou jehelnou tuberkulinací. Ve vztahu ke katarální horečce ovcí (dále jen,,KHo") se mohou zúčastnit ovce z České republiky, vakcinované i nevakcinované, které

- musí být sedm dnů před svodem chráněny repelentem před napadením vektorem a doprovázeny dokladem, Ve kterém bude uveden datum ošetření

název použitého repelentního přípravku.

Mláďata ovcí a koz, která ještě nedosahují věku pro provedení zdravotních zkoušek, musí být doprovázena potvrzením o provedení zdravotních zkoušek (popřípadě nařízených vakcinací) u zvířat stáda původu v souladu s Metodikou.

Chovatelé tyto skutečnosti doloží potvrzením veterinárního lékaře, nebo dokladem o provedené vakcinaci.

8. ZO ČSCH v Bohdalově požádalo o dotaci na tuto akci a v případě jejího přiznání, o kterém bychom informovali s posledními dodanými instrukcemi před výstavou, poskytne chovatelům ovcí a koz náhradu za dopravu zvířat (tam a zpět) a provedené zdravotní zkoušky. Maximální stanovená náhrada za doložené zdravotní zkoušky na ovce nebo kozy by byla 350 Kč na vystavený kus. Náhrada za dopravu musí odpovídat Vyhlášce č. 377/2010 Sb. Např. pro dopravu zvířat (sazba na 1 km) osobním autem vč. vozíku je sazba max. 13 Kč. Veškeré tyto doklady by jste dodali nejpozději do odvozu zvířat z výstavy a hned by Vám byly proplaceny.

9. Burza zvířat je z veterinárních důvodů možná jen mimo výstavní areál.

10. Přihlášky zasílejte poštou nejpozději dne 13. 9. 2011. na adresu: Marie Ondráková, 592 13  Bohdalov 93, mobil 606 618 568, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Přihlášku můžete zaslat e-mailem nejpozději dne 18. 9. do 18 hod., Přihláška zaslaná e-mailem je přijata jen pokud bude e-mailem potvrzena. Každá přihláška bude nejpozději 3 dny před výstavou potvrzena telefonicky nebo e-mailem a vystavovateli budou zaslány doplňující informace.

11. Katalog výstavy bude předem prezentován na internetových stránkách ZO ČSCH Bohdalov www.cschbohdalov.cz

12. Výstava bude pro návštěvníky otevřena v sobotu 1. 10. od 8  do 18 hodin a v neděli 2.10. od 8 do 14 hodin. Výdej zvířat zpět vystavovatelům bude v neděli od 14 hodin.

13. Registrační číslo hospodářství výstaviště je CZ 61100154.

14. Výstavní výbor si vyhrazuje právo provést změny výstavních podmínek v zájmu zdárného průběhu výstavy a případně omezit počet vystavených zvířat.