Naše zvířata, nejen na výstavě, krmíme krmivy VERSELE-LAGA. K dostání ve všech dobrých obchodech, nebo na adrese: CZanidis, s.r.o. Košíkov 76, 595 01 Velká Bíteš

anidis.jpg

Další informace o dění v organizaci naleznete zde: facebook/zocshbohdalov

facebook.jpg

Deutsche informationen

deutschland1.gif

Mediálním partnerem je:

croregion.jpg

Náš tradiční dodavatel čestných cen a pohárů

sporthobby-half-banner.jpg

Spolupořadatelem akcí pro děti je Základní škola a mateřská škola Bohdalov

ZSBohdalov.jpg

Kdo je přihlášen

Právě připojeni - hostů: 1201 

Evropská králíkářská rarita v Bohdalově!

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Evropská králíkářská rarita v Bohdalově!

Expozice zakrslých a rovněž krátkosrstých plemen králíků na letošní Výstavě Vysočiny v Bohdalově bude nebývale pestrá. Mezi očekávané skvosty bude zcela jistě náležet kolekce zakrslých rexů hototských bílých od vystavovatele Vladimíra Dvořáka z Pomezí u Poličky. Tento dlouholetý (či spíše celoživotní) chovatel králíků se věnuje chovu téměř všech plemen s hototskou kresbou. Jako první u nás choval „velké“ hototské bílé králíky – těm se od 60. let minulého století věnuje až dosud a dosáhl s nimi špičkové úrovně srovnatelné s evropským trendem. Mimoto, spolupodílel se na rovněž vzniku „velkých“ rexů hototských bílých a donedávna choval i zakrslé hototské bílé králíky.

Logickým vyústěním je pak kombinace obojího – zakrslého tělesného rámce a rexovité srsti, podtržené na šlechtění velmi složitou, přesnou hototskou kresbou. V Bohdalově bude vystavena čtyřčlenná kolekce tohoto velmi raritního plemene, které je vzácností nejen u nás, ale i v Evropě, resp. v králíkářském světě.

Využijte jedinečné možnosti shlédnout celou kolekci těchto krásných králíků!