Naše zvířata, nejen na výstavě, krmíme krmivy VERSELE-LAGA. K dostání ve všech dobrých obchodech, nebo na adrese: CZanidis, s.r.o. Košíkov 76, 595 01 Velká Bíteš

No images

Další informace o dění v organizaci naleznete zde: facebook/zocshbohdalov

No images

Deutsche informationen

No images

Mediálním partnerem je:

No images

Náš tradiční dodavatel čestných cen a pohárů

No images

Spolupořadatelem akcí pro děti je Základní škola a mateřská škola Bohdalov

No images

Kdo je přihlášen

Právě připojeni - hostů: 118 

K výstavě 2015

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

ZO ČSCH v Bohdalově

www.cschbohdalov.cz

Výstava Vysočiny

aneb souboj okresů kraje Vysočina

Ve dnech 3. - 4. října se milovníci drobného zvířectva, nejen z České republiky, ale i řady dalších zemích, sjedou do malebného městyse Bohdalov na již tradiční Výstavu Vysočiny. Ta pro ně i letos chystá to nejlepší z chovatelství i pestrý doprovodný program.

Kulturní dům městyse Bohdalov v sobotu od 7-18 a v neděli od 8-13 hodin přivítá pětinásobně více návštěvníků, než kolik má sám obyvatel. Kromě pestré palety hospodářských i drobných zvířat, z nichž řada z nich je nabídnuta k prodeji, je připraven také bohatý doprovodný program a již tradiční farmářské a řemeslné trhy.

Součástí letošní výstavy je Krajská soutěžní výstava, která probíhá každý rok v jiném okrese kraje. V rámci této akce se letos již po třicáté utkají mezi sebou okresy kraje Vysočina. Zajímavostí určitě je, že toto klání má svůj počátek ještě v době, kdy tyto okresy patřily do různých krajů. První ročník byl uspořádán v roce 1986, kdy poprvé mezi sebou soutěžily okresy Jihlava, Třebíč a Žďár nad Sázavou. Po šesti letech se přidal okres Pelhřimov a za další 4 roky okres Havlíčkův Brod.

Největší novinkou letošního roku bude ukázka výcviku akrobatických holubů. Věděli jste, že je možné, aby holubi za letu dělali kotrmelce, přemety, rolovali nebo tleskali křídly. A aby se pak na povel v cizím prostředí vrátili do určené klícky? Nejenom o tom, ale i o řadě dalších se můžete dozvědět od toho nejpovolanějšího – Mistra Evropy v této dovednosti pana Josefa Voráčka.

Králičí hop už je sice běžnou součástí výstavy, po loňských srando závodech v rodinném páru se však letos při Výstavě Vysočiny budou poprvé konat oficiální závody v lehké třídě, která zahrnuje rovinnou dráhu, parkur, skok do výšky a skok do dálky.

Svůj program má však výstava i v pátek. Probíhá ohodnocení jednotlivých zvířat, při kterém tradičně pomáhají žáci místní základní školy a také v rámci odborné praxe i studenti Mendelovy univerzity z Brna. Školní kolektivy mají možnost v tento den si zdarma výstavu prohlédnout a dozvědět se řadu zajímavostí z chovu vystavovaných zvířat. V rámci akce „Hrátky se zvířátky“, jsou pro děti připravena stanoviště, kde nejenom získají informace o jednotlivých druzích, ale i soutěží. Významně se zde zapojují členové našeho kroužku mladých chovatelů. Na akci je přihlášeno více než 800 dětí. Další kolektivy jsme bohužel už museli z kapacitních důvodů odmítnout.

Nedílnou součástí výstavy se staly také Farmářské a řemeslné trhy a bohatý doprovodný program. Výstava se tak stává atraktivní nejen pro chovatele, ale i pro širokou laickou veřejnost a především pro rodiny s dětmi, který nechtějí z výstavy ani odejít a často přichází znovu i další dny.

Na jakékoliv Vaše další dotazy Vám rádi zodpovědí:

předseda ZO ČSCH Jaroslav Drejček, tel.: 605 226 510,

Ing. Iveta Prombergerová, Ph.D., tel.: 603 953 689 (ve všední dny do 30.9. pouze po 17:00 hodině), e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Ing. Marie Ondráková, Ph.D., tel: 774 734 650, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .